Informace pro lékaře

 Naše služby lékařům  - a jejich pacientům 

MUDr.  Jiří Vodák - radiodiagnostika , ultrasonografie a mamografie, www.jv-medi.cz 


A/  Prováděná vyšetření 
1 .  RTG -  všechna standardní skiagrafická vyšetření 
2 .  UZV - břicho, ledviny, pánev , měkké části - krk, axilly, břišní stěna, skrotum, hluboké žíly a tepny dolních končetin,  muskuloskeletální vyšetření, oko, prsa ,  SW elastografie jater
Provádíme
FNAB biopsie (  štítné žlázy ) a core cut biopsie ( prsa )

3 .  Mamografie diagnostická ( DG MG ) a screeningová  ( SC MG od 45 let věku každé dva roky ) - zveme ženy ke kontrolám na SC MG  sami  v přesném termínu .  Objednací termín obvykle kolem 5 dnů ( máme stabilně jednu z nejkratších objednacích dob v republice ) , akutní dg mg do 1 dne ( objednává lékař ) .  U  žen do 45 let věku provádíme vyšetření UZV jako samoplátkyně.
4 .  Periferní denzitometrie zápěstí  ( jako screeningové vyšetření ) - provádíme u žen při mammografickém vyšetření  ( obvykle jako samoplátkyně ) ,  výhodou je ozáření jen zápěstí ( nedochází k ozáření  dělohy a ovárií jako při celotělové denzitometrii ) .


B /  Odeslání k vyšetření  
Doporučujeme  používat naše žádanky - zelená a žlutá na rtg a sono,  růžová na  mammografii .

Na žádance  je  poučení  pro pacienta , lékař se nemusí zdržovat vysvětlováním přípravy na vyšetření a  dotazník  před
screeningovou mamografií.  Dále na žádance adresa , ordinační doba , telefony k objednání event. atd. Tisk žádanky lékařem z
nastaveného protokolu v PC  je možný zezadu na žádanku. Žádanky dodáváme zdarma v požadovaném množství . 

Na  vyšetření rtg ani ultrazvukem se nemusí pacient objednávat - máme rtg přímou digitalizaci ( velmi rychlé vyšetření ) a máme
dvě sono vyšetřovny ( pacient je vyšetřen obvykle do hodiny ).  Pokud ale chce, může se i objednat - telefon na žádance .   Je nutné se objednat na SW elastografii jater . 

D  / Přístroje   - viz stránky jednotlivých pracovišť .
Jsme  napojení na celostátní síť zasílání snímků internetem ePacs  .


E  /  Posílání nálezů indikujícím lékařům   

1  .  Po vyšetření na mammografu dostane pacientka odpoledne SMS s výsledkem 1. čtení. Ke druhému čtení  odesíláme screeningové snímky  do Mammacentra Olomouc, písemný nález pak posíláme odesílajícímu lékaři za cca 1 týden . 

2. Nález z ultravukového vyšetření dostane pac. do ruky a je zaslán elektronicky, nález z rtg vyšetření je zaslán  elektronicky a na druhý den poslán i písemně .


Kontaktní osoba:

- provozní vedoucí Leona Kolomazníková (iPhone 774 725 134) - Vám odpoví na vše, co Vás bude zajímat  a co budete potřebovat vědět.