Pracoviště Holešov

 

Sušilova ulice 478  ,  769 01 Holešov
Telefon na objednání 720 273 573

Radiodiagnostické pracoviště se nachází na poliklinice v přízemí vlevo. Parkování na Sušilově ulici před poliklinikou a na parkoviěti  ve dvoře polikliniky . Bezbariérový přístup z nádvoří budovy.

Prováděná vyšetření:

Rtg vyšetření:

  • veškerá standardní rentgenová skiagrafická vyšetření 

Sono vyšetření:

  • břicha a orgány dutiny břišní (játra, žlučník, slinivka, slezina, ledviny, pánev, prostata, děloha a vaječníky, břišní cévy a uzliny)
  • malé části (štítná žláza, krk - slinné žlázy, cévy, uzliny, oko, prsa atd.)
  • muskuloskeletální vyšetření (rameno, koleno, Achillova šlacha , výpotek v malých kloubech)
  • cévní vyšetření (žíly a tepny horních a dolních končetin, renální tepny, extrakraniální a intrakraniální tepny)

Ordinační hodiny

Rentgen :

Po                    7, 30 -  15, 00

Út, St, Čt         7, 30 -  14, 00

Pá                    7, 30 -  12 , 30


Ultrazvuk :

Po až Čt          7, 30 až 11,30   dr. Vejrostová

Pá                   11,00 až 13,00  dr. Vodák   ( úterý odpoledne jen  na objednání )


Rentgenové vyšetření :

Na rtg vyšetření je nutná žádanka potvrzená odesílajícím lékařem. Vyšetření se neobjednává, pacienti jsou vyšetřování v pořadí, ve kterém došli .

Ultrazvukové vyšetření :

- s telefonickým objednáním - můžete se i telefonicky objednat, objednací doba je jeden den až několik dní . Sestra Vám telefonicky sdělí datum a časolvé rozmezí , v němž budete  vyšetřeni.  Pro časovku si můžete přijít samozřejmě i osobně na oddělení.

- bez objednání - můžete přijít na vyšetření i bez předchozího objednání a vždy Vás tentýž  den vyšetříme. Sestra Vám po příchodu  přidělí časovku .  Můžete pak počkat v čekárně  nebo odejít z čekárny a budete vyšetřeni dle časovky  . Počítejte ale s tím, že nebudete vyšetřeni dle Vašeho přání , ale dle volné časovky ( tedy i za několik hodin ) . Pokud nemáte čas a spěcháte, objednejte se tedy raději na jiný den .  

Statim vyšetření - jde o vyšetření pacientů v ohrožení zdraví či života  a  která musí telefonicky domluvit odeslílající lékař s vyšetřujícím lékařem  - radiologem  . U domluvených statim vyšetření mají tito pacienti přednost před ostatními a jsou vyšetřeni ihned, jak je to možné -  do cca 1 hodiny ) .

Vyšetření statim, která telefonicky odesílající lékař nedomluví s vyšetřujícím radiologem  , jsou vyšetřeni v pořadí  dle rozhodnutí radiologa ( obvykle do cca  2 hodin, nemají ale  žádnou přednost před objednanými pacienty ) .  

V případě většího množství pacientů prodlužujeme ordinační hodiny na ultrazvuku v Holešově  dle potřeby .