Pracoviště Kroměříž

 

Pozor - jsme od 18.7.2016 přestěhovaní na novou polikliniku - hned vedle budovy staré polikliniky, Nám. Míru 3760, 76701 Kroměříž
Telefon 702 145 301

 

Radiodiagnostické pracoviště se nachází na nové poliklinice v Kroměříži ve 2. patře. Nová poliklinika je umístěna u kruhového objezdu v centru města. Přístup a parkování z čelní strany budovy,  toto parkovitě je placené !!! Lze též parkovat na parkovišti s příjezdem ze Soudní ulice ze zadní strany budovy - které ale bývá také zcela zaplněné.  Možno parkovat i v ulici Soudní a nejlépe je parkovat u prodejny Lidl nebo na Hanáckém náměstí, kde je trvale prázdno. Z tohoto prakovistě je na polikliniku cca 300 metrů chůze pěšky.Pozor - budova polikliniky ze zadní strany není průchodná, musíte jít vždy jen předním vchodem.   Bezbariérový přístup je též jen z přední strany budovy.

RTG vyšetření

- při příchodu do čekárny předáte sestře v recepci žádanku a kartičku pojišťovny, recepční Vás zapíše do počítačového systému a sdělí Vám, kdy budete přibližně vyšetřen . Pořadí pacientů určuje  snímkující rtg laborantka - záleží na expozičním zatížením rtg lampy a na typu vyšetření - nelze tedy dodržovat přesně dobu dle Vašeho příchodu do ordinace . Rtg laborantka Vás pak sama vyzve  k vyšetření . Dopolední hodiny jsou více vytížené, předpokládejte čekací dobu kolem 1/2 hodiny.  Využívejte proto raději odpolední hodiny, kdy budete vyšetřeni prakticky bez čekání. 

Ordinační hodiny   Pondělí 7 - 15,30  ,  Úterý, Středa , Čtvrtek 7 - 14,30, Pátek 7 - 13, 30 : Polední přestávka denně 12 - 13 hodin . 

Ultrazvukové vyšetření

- Sono vyšetření  běžné bez objednání - ( od 7,30 do 10 hodin dr. Vodák, od 10 do 12 hodin dr. Skripová nyní  pro nemoc neordinuje !!!  )   - po příchodu do recepce Vás recepční zaregistruje a přidělí Vám časovku . Můžete pak počkat v čekárně nebo odejít z čekárny a budete vyšetřeni dle časovky .  Nemůžeme ale   zaručit vyšetření všech pacientů, kteří přijdou v ten den na vyšetření bez objednání  .  

- Sono vyšetření speciální (  která provádí  jen  dr.  Vodák ) -   není nutné se objednat ,  ale  pacient nemusí být bez opbjednán vyšetřen  .  Jde o tato vyšetření  - vyšetření tepen (  karotid, transkraniální tepny, tepny horních a dolních končetin, renální tepny  ) , dále oko, klouby  ( rameno, loket, zápěstí, prsty , koleno, hlezno, plantární fascie ), dále kojenci a batolata ( mozek, ledviny a  další orgány ) , SW elastografie jater  a eventuelně i  jiná speciální vyšetření   . Doporučujeme se proto raději  na tato vyšetření též objednat .   

Doporučujeme se proto raději  na vyšetření objednat  - na vyšetření po  10 hodině  je objednání nutné.

Neobjednaný pacient nemusí výt vždy vyšetřen  .   

Ordinační hodiny 7, 30 - 10 hodin dr. Vodák, 10 - 12 hodin dr. Skripová má hodiny zrušené a  pro nemoc neordinuje  , po 10 hodině  je nutno se objednat .  


Sono prsů -  s růžovou žádankou

- pozor - ultrazvukové vyšetření prsů vždy jen s telefonickým objednáním  na telefonu 774 725 134 !!

Statim vyšetření -

jde o vyšetření pacientů v ohrožení zdraví či života  a  která musí telefonicky domluvit odeslílající lékař s vyšetřujícím lékařem  - radiologem  . U domluvených statim vyšetření mají tito pacienti přednost před ostatními a jsou vyšetřeni ihned dle domluvy s odesílajícím lékařem .

Vyšetření statim, která telefonicky odesílající lékař nedomluví s naším vyšetřujícím lékařem - tito pacienti jsou vyšetřeni dle rozhodnutí radiologa ( obvykle do 1 až 2 hodin, nemají žádnou přednost před objednanými pacienty ) .